Sławomir Bobbe

Wybory samorządowe 2018. Sprawców brudnej kampanii szukać będzie policja

Kandydatka zgłosiła sprawę na policję - czy ta złapie wandali? Fot. Agnieszka Bąk/Facebook Kandydatka zgłosiła sprawę na policję - czy ta złapie wandali?
Sławomir Bobbe

Radna Agnieszka Bąk tylko jednej nocy straciła pięć banerów i jeden duży plakat. Koszt wszystkich to kilkaset złotych.

Próby ośmieszania kandydatów wiszących na banerach i plakatach pojawiały się od zawsze. Zwykle jednak przypomniały głupawe sztubackie żarty. A to ktoś wymalował kandydatowi wielki nos na którym umieścił okulary, a to domalował wąsy w stylu Adolfa Hitlera czy też dorysował gustownego zeza. W skrajnych przypadkach zdarzało się, że na twarzy polityków rysowano męskie genitalia. Do zrywania banerów dochodziło sporadycznie, czego nie można powiedzieć o plakatach, zalepianych i zrywanych notorycznie.

Teraz jednak banery wyborcze są regularnie niszczone, a do dewastacji używa się nie tylko flamastrów by pisać nimi wulgarne hasła, ale i noży którymi materiały są cięte.

Nocny patrol

Nie jest tajemnicą, że co noc - i tak będzie aż do wyborczego poranka - miasto objeżdżają sztabowe „patrole”, które sprawdzają, czy z plakatami nie dzieje się nic złego - czy nie są zrywane i zalepiane przez konkurencję.

Więcej o sprawie w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.