Nocują w altankach lub śmietnikach, myją się w galeriach handlowych. Pomimo że często ich nie zauważamy, to osób bezdomnych wciąż przybywa. Pomagają im wolontariusze „Gorącego patrolu”. Ich praca to nie tylko wydawanie gorących posiłków.
- Wtedy ludzie stwierdzą: niech już będzie silna władza. Nawet ta łamiąca trochę nasze prawa. Ale niech będzie pokój - komentuje profesor Teresa Łoś-Nowak pojawiające się prognozy dotyczące wybuchu III wojny światowej.
Szkoła Podstawowa Sióstr Urszulanek stara się o 250 tys. zł od miasta na dostosowanie swojego budynku do reformy oświaty.
Roślinne korony, leśne pnącza, otulające ludzi dzikie krzewy przenoszą nas do baśni, która dzieje się gdzieś nad Bugiem. Człowiek i przyroda na fotografiach Pawła Adamca stanowią jedność.
Paweł Kukiz-Szczuciński, lekarz mieszkający pod Kielcami i pracujący w Staszowie regularnie wyjeżdża w rejony objęte wojną, by nieść pomoc poszkodowanym. Jak wygląda wojenne piekło oczami medyka?
Z Hanną Źółkoś-Margońską, kierownikiem Zespołu ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie MOPS, przewodniczącą Zespołu Interdyscyplinarnego w Gdyni, rozmawia Dorota Abramowicz.
Resort sprawiedliwości chce obniżyć limity tzw. dodatkowych kosztów chwilówek. Pożyczki mocno stanieją, zadłużeni odetchną. Natomiast firmy pożyczkowe straszą wizją upadku całej branży.
Wywiady, wizyty w programach telewizyjnych, oficjalne spotkania i ciągle dzwoniący telefon. Tak wyglądają pierwsze dni panowania nowej Miss Polski 2016, Pauliny Maziarz. Nam zdradziła między innymi, jak dziewczyna z małej miejscowości czuje się w...
Szli w skwarze, deszczu i śniegu, ale osiągnęli swój cel. Krakowianie Maciej Stromczyński i Grzegorz Ozimiński w pół roku pokonali najdłuższy północnoamerykański szlak górski - Pacific Crest Trail o długości 4265 km.
Stan wojenny, wprowadzony 35 lat temu przez Wojciecha Jaruzelskiego pochłonął kilkadziesiąt ofiar śmiertelnych, tysiące ludzie pozamykano w więzieniach i internowano, tysiące wyrzucono z pracy, tysiące wyemigrowały. Polska to nie Chile czy...
Pierwszy raz losy młodej oświęcimianki i małej Żydówki przecięły się dzień po wyzwoleniu obozu. Pnina Segal przez lata usiłowała odnaleźć swoją wybawicielkę. Udało jej się po ponad pół wieku.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.