XII Święto Wina w Janowcu. Wyjątkowe wydarzenie winiarskie już w najbliższy weekend

Czytaj dalej
Fot. pexels.com/zdjęcie ilustracyjne
Mateusz Kowalski

XII Święto Wina w Janowcu. Wyjątkowe wydarzenie winiarskie już w najbliższy weekend

Mateusz Kowalski

Święto Wina w Janowcu to wydarzenie, podczas którego winiarze ze Stowarzyszenia Małopolskiego Przełomu Wisły prezentują swoje produkty. XII edycja imprezy rozpocznie się już w najbliższy weekend.

Zbliżająca się wielkimi krokami XII edycja święta rozpocznie się w piątek 27 maja o godz. 10:30 uroczystym otwarciem oraz poświęceniem nowo założonej Winnicy na Zamku w Janowcu – parcela „Pod Świętym Rochem”. W trakcie wydarzenia odbędzie się również symboliczne nasadzenie winorośli przez marszałka województwa lubelskiego Jarosława Stawiarskiego, przedstawicieli rządu oraz władz samorządowych.

Pierwszym elementem wydarzenia będzie msza święta w intencji winiarzy, oraz poświęcenie win z rocznika 2021 w kościele parafialnym w Janowcu. Następnie w stronę zamku przejdzie korowód z figurą św. Urbana. Następnie rozpocznie się prezentacja Winnic Małopolskiego Przełomu Wisły wraz z degustacją win. Jednocześnie na przedzamczu będzie miał miejsce Jarmark Janowiecki oraz Piknik Janowiecki wraz z programem artystycznym.

O godzinie 15 odbędzie się spotkanie autorskie wokół książki prof. Wojciecha Włodarczyka „Wino znad Wisły. Historia regionu winiarskiego Małopolskiego Przełomu Wisły w ostatnich dwustu latach.” Punktem kulminacyjnym wydarzenia będzie ogłoszenie wyników panelu degustacyjnego oraz koncert jazzowy w wykonaniu Anny Michałowskiej Trio „Back to the trees.”

Drugi dzień rozpocznie się już o godzinie 10. Atrakcje zaczną się od prezentacji Winnic z Małopolskiego Przełomu Wisły, degustacji win oraz licznych prezentacji poświęconych historii i kulturze wina. O godzinie 12 zostanie zaprezentowany koncepcyjny projekt architektoniczny arch. Przemysława Łacka.

Dodatkową atrakcją całego wydarzenia, będzie możliwość zwiedzania wystaw muzealnych oraz skansenu przy zamku.

[polecane]23038169,23032269,23039265,23026841,23019633,23038539,1;POLECAMY:[/polecane]

Mateusz Kowalski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.