Z Lotniska Lublin w szeroki świat. Sześć nowych kierunków

Czytaj dalej
Fot. Małgorzata Genca
Sławomir Skomra

Z Lotniska Lublin w szeroki świat. Sześć nowych kierunków

Sławomir Skomra

Już w tym miesiącu rozpoczną się loty z Lublina do Barcelony, Heraklionu czy Tel Awiwu. Do stolicy Izraela będzie kursował LOT i Wizz Air.

Generalnie w tym sezonie letnim Port Lotniczy Lublin przeprowadza istną ofensywę. W marcu Ryanair powrócił z sezonowymi lotami do Dublina. W tym samym miesiącu przewoźnik BMI Regional zaczął latać do Monachium zastępując tym połączeniem Lufthansę z lotami do Frankfurtu. W maju Wizz Air uruchomił nowe połączenie z Liverpoolem. I to nie koniec nowości z lubelskiego lotniska, bo w czerwcu będzie ich prawdziwy wysyp.

Już w poniedziałek linia Small Planet odleci z Lublina do Barcelony. To połączenie zapowiadane od dawna, którego termin uruchomienia był przekładany kilka razy. Tym razem data 12 czerwca jest pewna.

Dwa dni później Small Planet poleci do greckiego Heraklionu, a tydzień po pierwszym kursie do Barcelony (19 czerwca) ten sam przewoźnik zabierze pierwszych pasażerów do bułgarskiego Burgas nad Morzem Czarnym.

Jednak miano największej niespodzianki w nowym rozkładzie rejsowych połączeń Portu Lotniczego Lublin przypada lotom do Tel Awiwu. Od 18 czerwca, dwa razy w tygodniu, do stolicy Izraela będzie latał Wizz Air. Dzień później do Tel Awiwu odleci maszyna LOT. Początkowo będzie to jeden lot w tygodniu, ale już od 23 czerwca (z przerwami) narodowy przewoźnik będzie latał z lubelskiego lotniska do Izraela dwa razy w tygodniu.

Przypomnijmy, że pod koniec sierpnia Wizz Air uruchomi jeszcze połączenie z Kijowem, a w grudniu Small Planet odleci do Werony.

Tymczasem maj okazał się dla PLL bardzo dobrym miesiącem. Lotnisko obsłużyło 36,4 tys. pasażerów i 528 operacji lotniczych. Jeśli chodzi o tę drugą kategorię, to był to najlepszy miesięczny wynik w historii Portu Lotniczego Lublin. Pod względem liczby pasażerów lepsze były tylko zeszłoroczny lipiec i sierpień.

Sławomir Skomra

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.