Patryk Drabek

Za mandat można zapłacić kartą, ale jeszcze nie we wszystkich miastach

Za mandat można zapłacić kartą, ale jeszcze nie we wszystkich miastach Fot. Paweł Relikowski
Patryk Drabek

Kartą płacimy w sklepie lub na stacji paliw. Dlaczego nie mielibyśmy zapłacić w ten sposób za mandat?

Policjant z wydziału ruchu drogowego z terminalem płatniczym w ręce? Taki widok nie powinien już być dla nas zaskoczeniem. Dokładnie 1 lutego w całej Polsce wprowadzono możliwość zapłacenia za mandat kartą płatniczą.

Tego dnia nie wszyscy policjanci drogówki z województwa śląskiego byli już jednak wyposażeni w specjalne terminale.

Z nowych urządzeń korzystali funkcjonariusze z Bierunia, Bytomia, Tarnowskich Gór, Żor, Chorzowa, Cieszyna, Częstochowy, Jastrzębia- Zdroju, Piekar Śląskich i Pszczyny. Policjanci z komendy w Tarnowskich Górach przekonali się już nawet, że nowe rozwiązanie sprawdza się. - Zatrzymano do kontroli obywatela Danii, który popełnił wykroczenie, i okazało się, że nie miał polskiej waluty. Dzięki karcie płatniczej mógł zapłacić za mandat - mówi mł. asp. Damian Ciecierski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach.

Gdyby nie terminal, to obcokrajowiec musiałby jechać z policjantami do bankomatu. Jeśli chodzi o miasta, w których policjanci nie korzystają jeszcze z nowych terminali, to sytuacja była dynamiczna. Trwały jeszcze szkolenia, w których brali udział funkcjonariusze. Pod koniec tygodnia kartą nie można było zapłacić za mandat np. w Sosnowcu, Jaworznie czy też w Bielsku-Białej.

- Wprowadzenie takiej możliwości to jednak kwestia kilku najbliższych dni - przekazała w rozmowie z „Dziennikiem Zachodnim” st. asp. Marzena Szwed z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Więcej na stronie 3

Jeszcze nie wszyscy policjanci z województwa śląskiego korzystają z terminali płatniczych, ale pojawiły się już pierwsze pozytywne opinie. Zarówno funkcjonariuszy, jak i kierowców, którzy w prosty sposób mogą zapomnieć o mandacie.

Za nami już pierwsze dni z terminalami płatniczymi w radiowozach. Kierowcy przekraczający dozwoloną prędkość w takich miejscowościach jak Sosnowiec lub Katowice mogli nie mieć jeszcze okazji płacić za mandat za pomocą karty płatniczej, ale w innych rejonach widok funkcjonariusza z terminalem nie powinien już nikogo dziwić.

Pozostało jeszcze 53% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Patryk Drabek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.