Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Żabka trojańska, czyli jak dzięki Poczcie Polskiej obejść zakaz handlu

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Banas / Polska Press
Piotr Subik

Żabka trojańska, czyli jak dzięki Poczcie Polskiej obejść zakaz handlu

Piotr Subik

Największa sieć małych sklepów w kraju torpeduje kluczową ustawę PiS we współpracy z... państwową Pocztą Polską. – Niedługo pewnie dowiemy się, że Żabka to nie tylko poczta, ale też ambasada amerykańska i będziemy w niej mogli odbierać wizy. To jakaś parodia! – piekli się Alfred Bujara, przewodniczący Sekcji Krajowej Pracowników Handlu NSZZ „Solidarność”. To on był głównym orędownikiem wprowadzenia zakazu handlu w niedziele, który właśnie próbuje obejść Żabka.

Właściciel największej w Polsce sieci punktów typu con­ve­nience (mały sklep handlujący towarami na bieżące potrzeby) ma ich około 4,7 tys. Docelowo we wszystkich będzie można nadać i odebrać przesyłki kurierskie. A ponieważ zakaz nie dotyczy m.in. właśnie placówek pocztowych, Żabki będą otwarte przez cały tydzień.

Władze Żabka Polska podkreślają, że objęte ograniczeniami sklepy mogą być czynne w niedziele głównie wtedy, kiedy za ladą staje sam fran­czyzobiorca. Takie zapisy w ustawie wprowadzono, aby dać szansę drobnym przedsiębiorcom w konkurencji z handlem wielkopo­wierz­chniowym.

Jednak oprócz tego większość Żabek ma status placówki pocztowej (tu już w niedziele za ladą może stać pracownik), a to ze względu na współpracę z Pocztą Polską trwającą od paru lat. – Możliwość skorzystania ze statusu placówki pocztowej dostępna jest dla każdego fran­czyzobiorcy pod warunkiem podpisania stosownej umowy – słyszymy w Żabka Polska.

Czytaj więcej i dowiedz się: 

 • czy w związku z obejściem ustawy w Żabkach nie kupimy alkoholi?
 • jakie działania zamierzają podjąć związkowcy w związku z takim wykorzystaniem luki w prawie?
Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Piotr Subik

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.kurierlubelski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.