Zabraknie nam chleba naszego prawdziwego? Nie ma chętnych do zawodu piekarza

Czytaj dalej
Fot. Małgorzata Genca
Gabriela Bogaczyk

Zabraknie nam chleba naszego prawdziwego? Nie ma chętnych do zawodu piekarza

Gabriela Bogaczyk

Pieczywo z Chin? To możliwe. Brakuje rąk do pracy w piekarni, bo nie ma chętnych do nauki zawodu. Piekarze obawiają się, że to wszystko prowadzi do końca ery rzemieślniczych piekarni i wypieku prawdziwego dobrego chleba.

- Nasza piekarnia działa od 1940 roku. Najpierw prowadził ją mój ojciec, teraz ja z synem. Pracuje u nas sześciu piekarzy. Przydałoby się jeszcze ze dwóch, cały czas szukamy, ale nie ma. Problem w tym, że nie ma chętnych uczniów do tego zawodu. Nie wiem, kto będzie pracował w przyszłości - obawia się Krzysztof Zubrzycki z Piekarni Zubrzyccy w Nałęczowie.

Pozostało jeszcze 94% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Gabriela Bogaczyk

Zajmuje się ochroną zdrowia i sprawami społecznymi.

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Tow Wiesław

Zasadnicze pytanie, gdzie mogę w LLU w sposób niefikcyjny, czyli nie na jakichś słabych kursach, nauczyć się tego zawodu? Chętnie poświęcę czas na przekwalifikowanie się tylko nie mam z kim i gdzie. Najbliższe takie kursy to CKU dla dorosłych w Krakowie. Piekarnie w Lublinie upadają bo wpuściliscie Europiek na strefę na Felinie i zrobili fabrykę chleba. A co do zjawiska pieczenia w domu, to nie ma znaczenia czy uważasz siebiecza piekarza czy nie. Znam ludzi, którzy z pasji pieką chleb w domu, dzielą się nim, sprzedają czasem, odtwarzają stare receptury, eksperymentują z mąkami, mielą zboże, atechniki piekarskie mają w jednym palcu o wiele bardziej niż uczeń po szkole . Ten rzemieślniczy domowy chleb jest o niebo smaczniejszy niż ten szajs ze sklepu i jest chlebem zgodnie z podręcznikami technologii piekarskich. Nie rozumiem też czemu piekarze zawodowi przeciwstawiają sobie grupę domowych piekarzy? Działamy w tym samym interesie czyli walczymy o dobry, uczciwy i smaczny i chleb. I jesteśmy ich potencjalnymi klientami, którzy po dobry chleb na pewno przyjdą do piekarni...

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.