Zamiast Juwenaliów będą już Bachanalia

Czytaj dalej
Fot. Marek Białowąs
Marek Białowąs

Zamiast Juwenaliów będą już Bachanalia

Marek Białowąs

To ostatnie Juwenalia w PWSZ. Od nowego semestru studenci z Sulechowa będą już uczyć się na Uniwersytecie Zielonogórskim

Studiuję na drugim roku Energetykę - mówi Joanna Kasprowiak z Trzciela. - To, że od października będę już na UZ niczego nie zmieni. Studia magisterskie i tak planowałam w Zielonej Górze. A w tym roku ostatni raz bawimy się na sportowych Juwenaliach w Sulechowie.

Juwenalia na PWSZ są dużo skromniejsze niż zielonogórskie Bachanalia. Studenci w Sulechowie cały wczorajszy dzień poświęcili na rywalizację sportową. Był turniej siatkówki plażowej, minigolf, bulle, tenis ziemny oraz mecz piłki nożnej nauczycieli ze studentami.
- W zeszłym roku mieliśmy Juwenalia dwudniowe. W tym roku są skromniejsze - opowiada Andrzej Giertuga, student z Zielonej Góry. - Prawdopodobnie stanę do rywalizacji w minigolfie. Oczywiście nie zabraknie mnie na kończącym Juwenalia grillu.

Z okazji studenckiego święta rektor PWSZ zarządził wczoraj godziny rektorskie, dlatego praktycznie wszyscy studenci mogli stawić się na rozgrywkach sportowych.
- Stawiła się większość osób ze studiów dziennych, około 300 osób. Brakuje tylko studentów zaocznych, którzy dziś pracują - opowiada Agnieszka Lednik - Stachowska, rzecznik prasowa PWSZ. - To już tradycja, że nasze Juwenalia odbywają się na sportowo. Na koncerty i inne wydarzenia kulturalne jeździmy na zielonogórskie Bachanalia.

Uczelnia do świętowania zaprosiła też sulechowskie szkoły średnie. Stawili się uczniowie Zespołu Szkół oraz ogólniaka.
- Juwenalia odbyły się na naszej uczelni siódmy i pewnie ostatni raz. Od początku zapraszaliśmy na tą imprezę studentów innych wyższych szkół województwa lubuskiego. Na ten festiwal sportu studenckiego stawili się m.in. gorzowski AWF. Chyba najważniejszą naszą imprezą jest turniej siatkówki plażowej, który jest równocześnie eliminacjami Mistrzostw Polski - powiedział Grzegorz Fiedorowicz, kierownik studium wychowania fizycznego w PWSZ.

Przypominamy, że 11 kwietnia br. senat PWSZ w Sulechowie jednogłośnie przyjął uchwałę, w której pozytywnie zaopiniował wniosek połączenia uczelni z Uniwersytetem Zielonogórskim. Od nowego roku akademickiego uczelnia sulechowska będzie wydziałem zamiejscowym UZ. Co się zmieni? Studenci z Sulechowa pozostaną na miejscu. Będą mieć zajęcia z tymi samymi wykładowcami, będą korzystać ze swojej biblioteki i spać w sulechowskich akademikach. Tylko w salach wykładowych i laboratoriach będzie tłoczniej. Pojawią się w nich studenci Uniwersytetu.

Ponadto absolwenci z Sulechowa otrzymają dyplomy UZ. W Sulechowie zostają kierunki, który dziś są obecne. Uniwersytet nie będzie ich powielał. PWSZ czeka też na decyzję o utworzeniu dwóch nowych kierunków: nowoczesny handel i dietoterapia.

Marek Białowąs

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.