Zanim ruszą na wycieczkę klasową, muszą wyprawić się do bankomatu

Czytaj dalej
Fot. Anatol Chomicz
Katarzyna Piojda

Zanim ruszą na wycieczkę klasową, muszą wyprawić się do bankomatu

Katarzyna Piojda

Uczniowie patrzą, czy wszystko na wyjazd zapakowali do plecaka. Ich rodzice - też patrzą. W portfel, który przez wydatki, związane z wycieczką, zrobił się pusty.

Trzydniowa wycieczka w góry za prawie tysiąc złotych. Taka, trwająca dwa dni, do Poznania czy Łodzi, kosztuje około 350 złotych. Za 4 dni spędzone na wycieczce objazdowej, po południu Polski, trzeba zapłacić prawie 500 złotych. Za jedne-go ucznia, oczywiście.

- Za 500 złotych to można zrobić zakupy dla 4-osobowej rodziny na cały tydzień, a tyle ma kosztować kilkudniowa przyjemność, czyli szkolna wycieczka dla jednej osoby - denerwują się rodzice.

Sezon czas start

Właśnie zaczyna się sezon wycieczek szkolnych. Potrwa do połowy czerwca, bo zazwyczaj tuż przed samym końcem ro-ku szkolnego rozegra się ostatnia walka o wyższe oceny, więc wtedy dzieci i młodzież będą na lekcjach. Teraz natomiast planują klasowe wyjazdy.

- Nie jest naszą rolą ingerować w to, dokąd i za jaką kwotę uczniowie jeżdżą na szkolne wycieczki - mówią w kuratorium oświaty w Bydgoszczy. - To indywidualne ustalenia między nauczycielami, uczniami oraz rodzicami tych uczniów.

Ile potrafią kosztować wycieczki szkolne? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Katarzyna Piojda

Miałam 6 lat, gdy postanowiłam zostać dziennikarką. I tak też wyszło. Piszę o bezrobotnych, bezdomnych, ubogich, czyli o ludziach, którzy znaleźli się na życiowym zakręcie i trudno im z niego wyjść. Samo pisanie w tym przypadku to za mało. Staram się więc im pomóc wyjść z tego zakrętu. Zajmuję się także tematyką bydgoskiej oświaty. Piszę również do serwisów Regiodom.pl i Strefa Biznesu.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.