Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Paweł Michalczyk

Zaskakujące fakty po tragedii w Rzezawie. To kierowca taksówki staranował ludzi!

Samochód na włoskich numerach został użyty jako narzędzie zbrodni przez Roberta R., zawodowego taksówkarza z Katowic Fot. arch. Samochód na włoskich numerach został użyty jako narzędzie zbrodni przez Roberta R., zawodowego taksówkarza z Katowic
Paweł Michalczyk

Kilkanaście dni po tragedii, jaka rozegrała się w Rzezawie, na jaw wychodzą nowe fakty. Dotyczą one w głównej mierze Roberta R., który celowo staranował swoim samochodem niewinnych ludzi.

Potwierdza się, że sprawca tragedii leczył się psychiatrycznie. Okazuje się, że cierpiał na tzw. chorobę afektywną dwubiegunową (zwaną też psychozą maniakalno-depresyjną). Charakteryzuje się ona występowaniem epizodów depresji, manii, hipomanii, bądź epizodów mieszanych.

O szczegółach choroby Roberta R. opowiedziała jedna z rozmówczyń programu „Uwaga! po Uwadze” telewizji TTV. - W trakcie, kiedy on jest, że tak powiem, wyrównany i nic się nie dzieje, to jest człowiek absolutnie nie do rozpoznania, że jest dotknięty taką chorobą. Funkcjonuje zupełnie, jak każdy inny człowiek.

Niedoszły duchowny

Robert R., który usłyszał zarzut zabójstwa jednej osoby oraz usiłowania zabójstwa czterech osób, z zawodu natomiast był... taksówkarzem.

- Lubił jeździć samochodem i mówił: „Wiem, że jak jestem zdrowy, to nic się nie może wydarzyć”. To, że on jeździł samochodem, jest bardzo wątpliwe, że ktoś się nad tym nie zastanowił - oceniła rozmówczyni Magdy Zagały.

Czytaj więcej:

 • w kim sprawca tragedii w Rzezawie widział... szatana?
 • Jak do tej pory objawiała się jego choroba? 
 • Czy miał podobne zdarzenia na swoim koncie? 
Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Paweł Michalczyk

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.kurierlubelski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.