Jakub Lesiński

Zawieszenia i wysokie kary dla Blattera i Platiniego!

Jakub Lesiński

Komisja Etyki FIFA zawiesiła prezydenta tej federacji Seppa Blatter oraz prezydenta UEFA Michela Platiniego na osiem lat.

Blatter został również ukarany finansowo. Otrzymał grzywnę w wysokości 50.000 franków szwajcarskich. Zapłacić będzie musiał również Platini. Szef UEFA został ukarany grzywną 80.000 franków. Obaj działacze zaprzeczają, by ich działania były niezgodne z prawem i zapowiadają złożenie apelacji do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie.

Zakazy dla Blattera i Platiniego wchodzą w życie natychmiast i są pokłosiem przekazania kwoty 2 mln dolarów przez FIFA na konto tego drugiego - poinformowała wczoraj Komisja Etyki FIFA. Działacze twierdzili, że jest to zaległa płatność za pracę, jaką Francuz wykonywał dla FIFA w latach 1998-2002. Komisja Etyki zwróciła jednak uwagę, że nie istnieją żadne dokumenty, które potwierdziłyby ich argumenty.

Zawieszenie oznacza, że Blatter i Platini przez osiem lat nie mogą działać w żadnych strukturach piłkarskich i zajmować jakichkolwiek stanowisk na poziomie piłki międzynarodowej i lokalnej.

60-letni Francuz był bardzo poważnym kandydatem na następcę Blattera za sterem światowej organizacji piłkarskiej. Szwajcar zapowiedział bowiem wcześniej przejście na emeryturę w lutym przyszłego roku.

Jakub Lesiński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.