Zawodniczka Developresu, Agnieszka Rabka: Z drużynami z dołu tabeli nie musi być łatwiej

Czytaj dalej
Fot. K_kapica_afk
Łukasz Pado

Zawodniczka Developresu, Agnieszka Rabka: Z drużynami z dołu tabeli nie musi być łatwiej

Łukasz Pado

- Cieszę się, że w jakiś sposób mogę pomóc, czy to na początku seta, czy na końcu – mówi Agnieszka Rabka, rozgrywająca Developresu. Rzeszowianki pokonały w ostatnim meczu Legionovię 3:0. W sobotę zagrają z PTPS-em Piła.

Macie za sobą szybki mecz z Legionovią. Nie ma to jak wygrywać w trzech setach, jest więcej czasu na odpoczynek...

Taki był plan, aby szybko zakończyć to spotkanie, można powiedzieć, że wykonałyśmy go w stu procentach. Ostatnio zdarzały nam się spotkania, w których miałyśmy bardzo słabe pierwsze partie, teraz trener nas na to szczególnie uczulał i wręcz żądał, abyśmy zagrali z pełną koncentracją od samego początku. Myślę, że to się udało, ale znając naszego trenera, jakieś błędy znalazł i będzie je nam opowiadał.

Sezon trwa. Po pierwszych “kotach za płoty” rozkręcacie się. Wygrywacie, a te wygrane są bardzo przekonujące...

Miejmy nadzieję, że tak jest, a te wygrane to nie przypadek, ale przed świętami mamy jeszcze kilka spotkań nim skończy się pierwsza runda i bardzo liczymy, że ta nasza lokata będzie jak najwyższa.

Co by ten Developres zrobił bez Agnieszki Rabki? Gdy nie idzie Petyi Barakovej, wchodzi “Mama” i jest po sprawie...

Cieszę się, że w jakiś sposób mogę pomóc, czy to na początku seta, czy na końcu. Trzeba się cieszyć, że mogę grać i pomóc zespołowi.

W dalszej części rozmowy Agnieszka Rabka mówi m. in. o:

 • kontuzji Helene Rousseaux
 • najbliższych meczach swojej drużyny
Pozostało jeszcze 47% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Łukasz Pado

Jestem dziennikarzem sportowym. Z Gazetą Codzienną Nowiny oraz portalem nowiny24.pl związałem się w 2003 roku. Sportem pasjonuję się od dziecka. Moją ulubioną dyscypliną jest piłka nożna, ale uwielbiam żużel, siatkówka, koszykówka, badminton, łyżwiarstwo szybkie, wszelkie sporty wrotkarskie. Szczególne miejsce w moich zamiłowaniach sportowych zajmują sporty walki: boks, judo, kickboxing, MMA, zapasy i inne. Dzięki pracy w Nowinach miałem okazję uczestniczyć w wielu fajnych wydarzeniach sportowych, zarówno międzynarodowych, ogólnopolskich i tych regionalnych, a także poznać sporą grupę znanych sportowców i trenerów.


W redakcji zajmuję się głównie siatkówką żeńską, sportami walki, piłką nożną oraz dyscyplinami mniej popularnymi, jak: badminton, łyżwiarstwo szybkie. Przygotowuję też cotygodniowy weekendowy kalendarzyk, czyli Sportowy Rozkład Jazdy. Oprócz pisania artykułów robię zdjęcia, a także materiały wideo.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.