Małgorzata Oberlan

Zawodowy żołnierz z Torunia i emerytowany policjant pozwani zostali przez matkę o alimenty. Obaj nie chcieli płacić jej ani grosza...

Zawodowy żołnierz z Torunia i emerytowany policjant pozwani zostali przez matkę o alimenty. Obaj nie chcieli płacić jej ani grosza...
Małgorzata Oberlan

Obaj synowie twierdzili, że seniorka zawsze była złą matką i nie żyje w biedzie. Sąd zdecydował jednak inaczej. Pani Wanda dostawać ma 400 zł alimentów.

400 zł miesięcznie - od każdego z synów po 200 zł - tyle alimentów otrzymywać ma pani Wanda. Sąd Rejonowy w Chełmnie po szczegółowym zbadaniu sprawy uznał, że 72-letnia wdowa żyje w niedostatku i wsparcie dorosłych dzieci jej się należy. Co prawda nie tak wysokie, jakby chciała (wniosła o 800 zł łącznie), ale jednak.

Sprawa miała dramatyczny przebieg, bo rodzina jest skonfliktowana od lat. W tle dodatkowo jest tragedia z 2013 roku, kiedy to zaginął mąż pani Wandy i ojciec pozwanych.

Dlaczego nie chcą płacić?

Pani Wanda ma 72 lata i utrzymuje się z 1417 zł renty po zmarłym mężu (ten najpierw uznany był od 2013 roku za zaginionego i poszukiwany przez policję). Cierpi na liczne schorzenia. Leczy się na NFZ i prywatnie, sporo wydaje na leki. Mieszka sama w domu jednorodzinnym, którego jest współwłaścicielką wraz z synami. Nieruchomość błaga o remont, ale ona nie ma na to pieniędzy.

Pozywając dorosłych synów o alimenty 72-latka wskazała, że żyje na krawędzi ubóstwa. Podała, że w sumie ma ponad 20 tysięcy zł zadłużenia, a koszt miesięcznej raty wynosi 800 zł. Pozostałą do dyspozycji kwotę przeznacza na zakup jedzenia i lekarstw. Pożyczki zaciągała m.in. na zakup opału.

Synowie, choć dobrze im się powodzi, nie interesują się jej losem i nie wspierają jej - skarżyła się pani Wanda.

„Niczego nam nie dała”

Synowie zdecydowanie odmówili płacenie jakichkolwiek alimentów. Twierdzili, że ich matka wprowadza sąd w błąd. Przypomnieli, że gdy w 2013 roku zaginął ich ojciec i mąż pani Wandy, akcję poszukiwawczą prowadziła policja. Kobieta nie poinformowała o tym ZUS-u i przez trzy miesiące nieprawnie pobierała jego emeryturę.

Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Oberlan

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.