Zbliżają się koncerty finałowe Kazimierskiego Festiwalu Organowego

Czytaj dalej
PW

Zbliżają się koncerty finałowe Kazimierskiego Festiwalu Organowego

PW

Kazimierski Festiwal Organowy jest już na półmetku. Na miłośników tego typu muzyki czekają jeszcze trzy sobotnie wieczory, podczas których w farze kazimierskiej będzie można posłuchać mistrzów gry na organach. Z kolei 20 sierpnia organizatorzy zapraszają na koncerty finałowe.

Festiwal rozpoczął się 2 lipca. W każdą wakacyjną sobotę aż do 20 sierpnia o godz. 19 w Kazimierzu Dolnym odbywają się koncerty mistrzów organowych nie tylko z Polski, ale także z Europy.

[polecane]23197503;[/polecane]

Na zakończenie festiwalu, czyli w przedostatnią sierpniową sobotę już od godz. 12 na kazimierskich rynku będzie można posłuchać solowych koncertów organowych m.in. w wykonaniu Mateusza Rzewuskiego i Romana Peruckiego. Nie zabraknie także gry na innych instrumentach, w tym flecie poprzecznym, klawesynie czy harfie. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Program koncertów finałowych:

Organizatorami Kazimierskiego Festiwalu Organowego są: parafia p.w. św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja Apostoła w Kazimierzu Dolnym, Miasto Kazimierz Dolny, Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki, Pomorskie Stowarzyszenie „Musica Sacra”, Anthill i TODK. Impreza powstaje w partnerstwie z Narodowym Instytutem Muzyki i Tańca, Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Województwem Lubelskim, Archidiecezją Lubelską oraz Dzwonnicą Kultury.

Projekt jest współfinansowany z budżetu miasta Kazimierz Dolny i dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym m.in. Kuriera Lubelskiego.

Więcej bieżących informacji dotyczących wydarzenia znajdziecie tutaj.

[polecane]23316079,23315893,23319875,23318859,23318869,23316827,1;POLECAMY:[/polecane]

PW

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.