Zielona Góra dołącza do programu Green City. Pojawią się m.in. ekologiczne Paczkomaty i więcej zieleni na ul. Bohaterów Westerplatte

Czytaj dalej
Fot. Fot. Mariusz Kapala / Gazeta Lubuska
Maciej Dobrowolski

Zielona Góra dołącza do programu Green City. Pojawią się m.in. ekologiczne Paczkomaty i więcej zieleni na ul. Bohaterów Westerplatte

Maciej Dobrowolski

Jak w ostatnich dniach poinformował prezydent Janusz Kubicki, Zielona Góra dołączyła do programu Green City prowadzonego przez firmę InPost. W ramach tej współpracy w mieście pojawią się ekologiczne Paczkomaty z ładowarkami elektrycznymi, oczyszczające rośliny a ul. Bohaterów Westerplatte zyska więcej zieleni. Ta ostatnia zapowiedź zapewne ucieszy wielu zielonogórzan, bowiem o zbytniej "betonozie" w tym miejscu mówi się już od pewnego czasu.

Ekologiczne Paczkomaty, czujniki powietrza, oczyszczające rośliny

- Z InPostem chcemy współpracować nie tylko w zakresie ekologicznych paczkomatów, ale także w zakresie dbałości o środowisko naturalne – napisał na Facebooku prezydent Janusz Kubicki. - Dzięki współpracy firma InPost zamontuje w naszym mieście czujniki powietrza i posadzi rośliny oczyszczające. Na ulice Zielonej Góry wyjadą także pojazdy elektryczne. A za dwa, trzy miesiące zazieleni się ulica Bohaterów Westerplatte – wyliczył korzyści włodarz Zielonej Góry. I jednocześnie podziękował posłowi Łukaszowi Mejzie za przekonanie go do całej inicjatywy.

– Jako miasto podjęliśmy już wyzwanie elektryfikacji miejskiego taboru autobusowego i nie żałujemy. To właśnie komunikacja miejska jest motorem rozwoju ekologicznego transportu publicznego i elektromobilności w Polsce. I śmiało można powiedzieć, że rozpędza się coraz szybciej. Rozpędza się także InPost. W dobrym proekologicznym kierunku. Cieszę się, że rozpoczynamy współpracę – przekonuje Kubicki.

W działaniach na rzecz środowiska musimy łączyć siły

Podobnego zdania jest Izabela Karolczyk-Szafrańska, dyrektor marketingu firmy. – Na naszych oczach gwałtownie zmienia się klimat, dlatego w działaniach na rzecz środowiska musimy łączyć siły. W InPost wierzymy, że lokalne inicjatywy w tym zakresie są niezbędne, byśmy żyli w czystym, zdrowym i bezpiecznym otoczeniu – twierdzi Karolczyk-Szafrańska.

Do tej pory do programu dołączyło kilka największych miast w Polsce: Łódź, Kraków, Kielce, Częstochowa a teraz także Zielona Góra. Twórcy inicjatywy zapowiadają, że jeszcze w tym roku w projekt Green City zaangażują się kolejne miejscowości.

Wideo: Dziurawa droga wokół placu Bohaterów w Zielonej Górze

Maciej Dobrowolski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.