Maciej Dobrowolski

Zielona Góra. Pisarze do piór! Rusza XI edycja konkursu literackiego Fantazje Zielonogórskie

Piękna statuetka Zielonogórskiej Wiedźmy, którą otrzyma zwycięzca Fantazji Fot. Maciej Dobrowolski Piękna statuetka Zielonogórskiej Wiedźmy, którą otrzyma zwycięzca Fantazji
Maciej Dobrowolski

Zielonogórski Klub Fantastyki Ad Astra wystartował z XI edycją otwartego konkursu literackiego Fantazje Zielonogórskie na opowiadanie fantastyczne inspirowane przeszłością, teraźniejszością lub przyszłością Zielonej Góry. W tym roku motywem przewodnim będą szeroko rozumiane urban legends. Do wygrania znów jest 1 tys. zł oraz możliwość publikacji w antologii konkursowej!

Fantastyka pomysłem na promocję Zielonej Góry

- Historia Zielonej Góry to nieprzebrane źródło inspiracji i tematów, wciąż odkrywanych i tych dobrze już znanych. W naszym mieście działy się rzeczy przedziwne, straszne, piękne i te całkiem zwyczajne choć nie mniej pasjonujące - twierdzi Waldemar Gruszczyński, prezes ZKF Ad Astra.

- Uważamy, że wiedzę o naszym mieście i jego bogatej historii można upowszechniać również za pomocą fantastyki. To właśnie z tego powodu zdecydowaliśmy się organizować konkurs literacki. Co więcej, dzięki naszej inicjatywie, od 11 lat, każdego roku powstają nowe interesujące teksty, które budują fantastyczną mitologię Zielonej Góry - podkreśla Gruszczyński.

11. edycja konkursu literackiego

Co powinni wiedzieć chętni do wzięcia udziału w konkursie? Wszystkie konkursowe prace powinny być osadzone w konwencji szeroko pojmowanej fantastyki (sci-fi, fantasy, horror, realizm magiczny, itp.) splecionej z wątkami zielonogórskiej historii lub codzienności. Najlepsze konkursowe opowiadania zebrane zostaną w postaci antologii.

Jak zaznaczają organizatorzy tegoroczna edycja konkursu ma nieco zmieniony charakter – w tym roku jury będzie czekało na opowiadania, których motywem przewodnim będą urban legends, miejskie legendy, opowieści szeptane półgłosem, zrodzone z plotek, dawnych zbrodni, fantazji - teksty opowiadające o tzw. ciemnej stronie miasta.

Wyniki konkursu mają zostać ogłoszone do końca lipca br. Gala wręczenia nagród tradycyjnie już będzie towarzyszyć Bachanaliom Fantastycznym, które odbędą się na jesieni w Zielonej Górze. Wtedy też ukaże się antologia z najlepszymi tekstami. Zwycięzca konkursu, prócz publikacji i chwały, otrzyma też nagrodę finansową w wysokości 1 tys. zł. Warto także podkreślić, że również do zwycięzcy trafi okolicznościowa statuetka Zielonogórskiej Wiedźmy, którą wykonał popularny rzeźbiarz Robert Tomak.

Opowiadania należy nadsyłać do 30 czerwca br. na adres: [email protected]. Ich objętość nie może przekraczać 35 tys. znaków ze spacjami. Wszystkie informacje o konkursie można znaleźć stronie Fantazji Zielonogórskich.

[polecane]21024271[/polecane]

WIDEO: Zielona Góra. 33. Bachanalia Fantastyczne. 28.09.2019

Maciej Dobrowolski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.