Zmarła ukochana babcia Anny Lewandowskiej. Na pogrzebie babci Anna Lewandowska była razem z Robertem Lewandowskim 6.03.2022

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Gałasiński
Anna Gronczewska

Zmarła ukochana babcia Anny Lewandowskiej. Na pogrzebie babci Anna Lewandowska była razem z Robertem Lewandowskim 6.03.2022

Anna Gronczewska

Zmarła babcia Anny Lewandowskiej - Jolanta Krzywańska. Pogrzeb odbył się 2 marca w Bazylice Archikatedralnej św. Stanisława Kostki w Łodzi. W uroczystościach brała udział Anna Lewandowska wraz z mężem Robertem Lewandowskim.

Mszy świętej pogrzebowej przewodniczył abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki,. Wzięło w niej udział kilku innych księży, m.in. ks. Jacek Pływacz z parafii św. Mateusza w Pabianicach. Na pogrzeb z Monachium przyjechał Robert Lewandowski, by towarzyszyć podczas pogrzebu swej żonie Annie.

Jolanta Krzywańska zmarła 25 lutego. Miała 87 lat. Przez wiele lat była artystką chóru Teatru Wielkiego w Łodzi. Ci, którzy ją znali, podziwiali na deskach łódzkiej Opery zapewniali, że pięknie śpiewała. Była też osobą pełną ciepła, ale też energii. Jeszcze niedawno brała udział w uroczystościach jubileuszu 55-lecia swojego ukochanego Teatru Wielkiego. Na jej koncie na Facebooku można oglądać zdjęcia pani Jolanty z Dariuszem Stachurą, wybitnym śpiewakiem, a dziś dyrektorem Opery w Łodzi.

[polecane]22558081,22558339[/polecane]

Kochani, ostatnie dni dla wszystkich są bardzo ciężkie – napisała na InstaStories żona Roberta Lewandowskiego. - Pełne nerwów, niepewności i strachu. Musiałam się na chwilę wyłączyć, bo także naszą rodzinę dotknęła niewyobrażalna strata.

Jolanta Krzywańska była łodzianką. Z tym miastem była związana jej cała rodzina. W tym ciocia Stanisława Leszczyńska, bohaterska położna z Auschwitz, Sługa Boża, kandydatka na ołtarze. Córka Jolanty Krzywańskiej, mama Anny Lewandowskiej, Maria Stachurska napisała książkę „Położna. O mojej cioci Stanisławie Leszczyńskiej”. Nakręciła też fabularyzowany film „Położna”, który miał premierę pod koniec minionego roku. Stanisława Leszczyńska przez 2 lata, które spędziła w Auschwitz przyjęła około trzech tysięcy porodów. Wszystko opisała w „Raporcie położnej z Oświęcimia”. Ukazał się w 1965 roku w „Przeglądzie lekarskim”..

Anna Lewandowska była bardzo związana ze swoją babcią Jolantą Krzywańską. Często odwiedzała ją w Łodzi.

[polecane]22560181,22560117[/polecane]

Jestem wdzięczna za jej miłość, ogromne doświadczenie i niezwykłe historie, którymi się z nami dzieli i za to, że jest najlepszą prababcią – mówiła o niej.

Synem Jolanty Krzywańskiej jest Paweł Krzywański,. Znany przed laty karateka, potem trener. Założył on koło Przedborza w Starej Wsi ośrodek Dojo, będącym jednym z centrów światowego karate. Pani Jolanta często odwiedzała ten ośrodek. Jej wnuczka Katarzyna Krzywańska to wielokrotna medalistka mistrzostw świata i Europy w karate.

[polecane]22548073,22560393[/polecane]
[polecane]22555143,22556895[/polecane]

Anna Gronczewska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.