Piotr Furtak

Żniwa dla firm budowlanych w pełni - ceny usług oszalały

Modernizacja Chojnickiego Centrum Kultury będzie kosztowała o 3 miliony złotych więcej, niż zakładał kosztorys Fot. Piotr Furtak Modernizacja Chojnickiego Centrum Kultury będzie kosztowała o 3 miliony złotych więcej, niż zakładał kosztorys
Piotr Furtak

Ceny usług budowlanych dosłownie zwariowały. Firma Strabag, która jako jedyna złożyła ofertę na przetarg dotyczący przebudowy chojnickiego dworca, chce dostać za to 17 milionów złotych, podczas gdy kosztorys opiewał na 7 milionów złotych. Radni z Chojnic mają jeszcze jedną zagwozdkę. Aby skończyć przebudowę Chojnickiego Centrum Kultury, muszą wyłożyć 3 miliony zł więcej, niż wynikało to z kosztorysu.

Gdybym przeliczył metr kwadratowy chojnickiego dworca, który Strabag chce przebudować za 17 milionów złotych, to okazałoby się, że mieszkania w Sopocie są tańsze - mówi Arseniusz Finster, burmistrz Chojnic, na temat przetargu, który według kosztorysu miał kosztować 7 milionów zł.

- Na razie nie ma powodu do niepokoju - mówi Arseniusz Finster, burmistrz Chojnic, odpowiadając na nasze pytania o przebudowę dworca.

W artykule przeczytasz:

 • Jak rosną ceny usług budowlanych?
 • Dlaczego ceny są na takim poziomie
 • Co na to samorządowcy
Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Piotr Furtak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.